Anahtar Teslim İnşaat

Home Hizmetlerimiz Anahtar Teslim İnşaat

Anahtar Teslim Proje Nedir?

İnşa edilen konut veya binanın tüm masraf ve işlerinin eksiksiz olarak bitirilerek alıcıya teslim edildiği durumlarda bu projelere anahtar teslim proje deniyor. Söz konusu olan proje, tüm masraflarının yüklenici firma tarafından devredilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Anahtar teslim götürü bedel sözleşmesi nedir?

Bu sözleşme; uygulama projeleri ve yapılan tüm işlemler için yüklenici firmanın talep ettiği toplam bedel üzerinden yapılıyor. Anahtar teslim götürü bedel sözleşmesi, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu (HUMK.) nun 287. maddesi uyarınca delil sözleşmesi niteliğinde oluyor. Eğer yüklenici firma sözleşmede bahsedildiği gibi anahtar teslim etmezse hukuksal olarak alıcıların birçok hakkı mevcut olmuş oluyor.

Dikkat!Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz.

Anahtar Teslim Konut Avantajları

Konut alımları sırasında alıcılar için farklı seçenekler söz konusudur. Topraktan ya da maketten ev satın almak mümkün olurken, bu yolla yapılan satın alımlar bazı dezavantajları da beraberinde getirebilir. Bu tür satışlarda projenin bitişi için belirli bir süre öngörülür ve alıcılara bu doğrultuda bir teslim tarihi verilir.

Projenin zamanında bitirilememesi ya da beklenen niteliklerde olmaması gibi durumlar, özelikle bu iki seçenek için sıkça karşılaşılan sorunlardır. Bu sorunlar genelinde, pek çok kişi ciddi mağduriyetlerle karşı karşıya kalabilmektedir. Diğer yandan, anahtar teslim konut alımları, her yönüyle tamamlanmış bir konutu ifade ettiğinden hem güvenli, hem de beklentilere yönelik bir satın alıma olanak tanır.

Anahtar teslim projelerden yapılan alımlar en güvenilir konut alım seçeneğidir. Güvenilir olmasının temeli, ödeme ve teslim tarihinin aynı olmasından kaynaklanır. Bu doğrultuda, bu projelerin sunduğu en önemli avantaj, satın alınan konuta dair bir gecikme yaşanmadan, hemen taşınmanın mümkün olmasıdır.

Yanı sıra, diğer seçeneklerde konut bitene kadar devam eden kira ödeme durumu, anahtar teslim konutlarda yaşanmadığından, bu açıdan da alıcılara yüklenen ek kira maliyeti de ortadan kalkar. Ayrıca, bu seçenek dâhilinde, kişiler konutu tüm detaylarıyla görebilme olanağına sahip olduklarından, beklentilerini karşılayacak en uygun seçeneğe ulaşma imkânına sahip olurlar.