Dış Cephe Çalışması İstanbul

Dış cephe bir binanın en önemli unsurlarından biridir. Sözlük anlamına bakıldığı zaman “görünüş” veya “fasat” olarak adlandırılır. Müstakil evinizin, apartmanınızın ya da farklı statüde bulunan binalarınız üzerinde dış cephe çalışmaları gerçekleştirilebilir.

Başlıklar

Gürünümünü Değiştir Değeri Artsın

Değişen ekonomik koşullar içerisinde bir bina üzerindeki değerleme çok önemlidir. Dış cephe işçiliği ve dışarıdaki kalite bilgisi her anlamda kazandıracak ve binanızın değerini yükseltecektir. Ferah bir görünümü kim istemez ki? Sintaş Yapı olarak 10 yıllık derin tecrübemizle binalarınıza farklı havalar katıyoruz. Ferahlık güvenlik gibi unsurları sunarken mülk değerini yükseltiyoruz. Kulağa kazançlı geliyor. Dış cephe fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizleri arayabilir ya da iletişim kısmımızdan randevu alabilirsiniz.

Dış Cephe’de Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dış cephe bilgi tecrübe ve hassasiyet isteyen bir konudur. Kısa vadeli değil dayanıklı ve korunaklı sistemler kullanılması çok önemlidir. Sizin için bazı başlıkları derledik.

  • Binanın güneşle olan temasından kaçınılamaz. Bu sebebiyetle dış cephenin güneşe karşı reaksiyon göstermemesi ve dayanıklılığını koruması gerekmektedir.
  • Atmosfer içerisinde bulunan kimyasallar dış cepheyi olması gerekenden fazla aşındırmamalı ya da hasara uğratmamalıdır.
  • Dış cephe işlemleri yapılırken yalıtım konusu da ele alınmalı ve bina dışarıdan gelebilecek her türlü unsuru bertaraf edebilmelidir. Suya karşı dirençli ve geçirgenliği olmayan malzemeler kullanılmalıdır.
  • Gerekli bölgeler tespit ederek hava alabileceği noktalar yaratılmalı bu sayede yapının ömrü arttırılmalıdır.
  • Görünümü binaya uygun ve güzel olmalıdır. Bu sayede binanın değeri arttırılabilir, içinde bulunan insanların konfor seviyeleri yükseltilebilir.
  • Matematiksel olarak değerlendirme yapılmalı ve rüzgar karşısındaki direnç durumları ele alınmalıdır. Aksi uygulanırsa uzun vadede dış cephe yıpranacak ve istenmeyen sorunlara yol inşa edecektir.

Sintaş Yapı

hayallerinizi
gerçeğe

dönüştürsün!

Dış Cephe’de Geçmiş

Dış havanın ve yağmurun bir binaya girmesini engelleyen, estetik sağlayan, “yalıtım” işlevi gören yapı elemanlarına “dış cephe kaplaması” denir. Isı yalıtım malzemeleri genellikle ısı yalıtım özelliklerine sahip malzemelerden seçilir.

Perde cepheler, “dış” yükler ve kendi ağırlıkları dışında hiçbir yapısal yük taşımayan dikey bina zarfları olarak tanımlanabilir. Metal taşıyıcı cam cepheler genellikle yapılarda “dış cephe kaplaması” denilince akla gelse de, yük taşımayan beton paneller de dahil olmak üzere detaylı malzeme ve teknikler kullanılarak yapılabilmektedir.

İnsanlık tarihinin ilk zamanlarında insanlar, dış doğal etkilere maruz kaldıkları için barınma ihtiyacı hissetmişlerdir. Öncelikle hazır mağaraları kullanarak yaban hayatı ve yağmur, kar, sis ve soğuk gibi doğa olaylarından korunma ihtiyacı hissettiler.

Yeni Dönem Dış Cephe İşlemleri

21. yüzyılın “cephesi”, özellikle dış cephesi, zamanla insanların içten dışa ihtiyaçlarına cevap olarak şekilleniyor. Bilim, teknoloji ve yapı teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, dış duvar malzemeleri ve yapım sürecini hızlandırmak ve maliyetleri düşürmek açısından farklı “dış duvar” anlayışları ortaya çıkmıştır.

Yerlerini pratik, ekonomik ve insan ihtiyaçlarını karşılayan “dış mekan” ürünler almıştır. Yeni yapılara kolaylıkla uygulanabilen bu cephe malzemeleri, mevcut yapıların cephesinin fiyat ve işçilik açısından daha yüksek olduğu uygulamalardır. Mevcut yapıların görünürlüğünü sağlamak ve ısıdan maksimum verim elde etmek için dış mantolama kullanılmalıdır.

Dış mantolama ve söve uygulamaları, bina yalıtım ve su yalıtım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Dekoratif dış cephe söve profilleri ile birlikte yapıya mimari bir karakter kazandırmaktadır. Bu konular hakkında daha detaylı bilgi almak ve analiz yaptırmak için iletişime geçebilirsiniz!