Isı Yalıtımı İstanbul

WhatsApp Image 2021 11 10 at 00.21.09 edited

Isı yalıtımı günümüzde büyük önem taşımaktadır. “Elektrik faturam çok yüksek geldi” cümlesi örnektir. Enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Isı Yalıtımı İstanbul için ayrıca önemlidir. Böylelikle evinizin ısı değerleri korunur. Isı Yalıtımı kelimesini daha detaylı inceleyelim.

Başlıklar

Isı Yalıtımı Nedir?

Isı yalıtımı havanın köprüler sayesinde binaların içine girmesini ya da içinden çıkmasını engellemektir. Isı yalıtımı İstanbul gibi metropol şehirlerde büyük talep görmektedir. Üretilen enerjinin büyük kısmı konutlar tarafından tüketilir. Bu istatistik durumun önemini anlamamıza yardımcı olur. Çevrenizde elektrik faturası az gelen insanlara dikkat ediniz. Bu kişilerin çoğu ısı yalıtım çalışmaları tamamlanmış binalarda bulunur. Konunun önemini daha iyi kavrayalım.

Isı Yalıtımının Avantajları Nelerdir?

  • Mevsim fark etmeksizin ısıyı yalıtır. Bu sayede iklimlendirme performansını arttırır.
  • Doğru uygulanan ısı yalıtım sistemlerinde yüzde 40 ila 60 oranında tasarruf sağlar. Isı yalıtımı İstanbul için doğru hizmeti Sintaş Yapı vermektedir.
  • Binanızı, rutubet ve küften koruyarak sağlıklı bir ortam yaratır. Yaşanılabilirlik oranları artar.
  • Olumsuz dış unsurlardan korur, tamirat ve tadilat masraflarınızı düşürür. Isı yalıtım uygulamaları maliyetini bu sayede çıkaracaktır.
  • Sadece cüzdanınıza değil, dünyaya katkı sağlar. Sürdürülebilir bir yaşam için fosil yakıt tüketimini azaltır. Isı Yalıtımı, uluslararası standartlara uygun biçimde ekolojik dengeyi korur.

İstanbul Isı Yalıtımı Fiyatları

Isı Yalıtımı İstanbul için fazla firma bulunmaktadır. Fiyatlar ortam büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Yapı sektöründe net fiyat almak kolay değildir. Almak istediğiniz hizmetin detaylarını bize bildirerek ısı yalıtımı fiyatlarını öğrenebilir, ücretsiz keşif için randevu alabilirsiniz.

Isı Yalıtımı İstanbul Örnek Projeler

Mantolama Zorunluluğu

Dış Yalıtım veya Mantolama Gereklilikleri 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Yasası 1 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu kanuna göre çapı 50 metrekare ve üzeri olan binalar kanuna göre enerji etiketleme belgesi vermek zorundadır. Bu yasa yalıtım ve tasarruf sağlamak için çıkarılmıştır.

Isı yalıtımı nedeniyle bina içinde sıcak ve soğuk geçişler engellenecektir. Bu sayede daha az yakıt tüketilmekte ve ülkenin dışa bağımlılığı azaltılmaktadır. Bayındırlık ve Habitat Bakanlığı, Enerji Verimliliği Yasasını yayımladı.